Ako sa dostať do Nitry

Slovensko – krajina v strede Európy

Vzhľadom k optimálnej polohe v strede európskeho kontinentu, je miesto konania ECP jednoducho dostupné pre každého fajčiara fajky v Európe.

mapa

Autom

Do Nitry sa dá pohodlne pricestovať autom.  Diaľnice a rýchlostné cesty sú súčasťou európskej siete medzinárodných ciest a od 1.1.2016 sú spoplatnené elektronickými diaľničnými známkami. E-znamky je možné si zakúpiť na čerpacích staniciach, alebo cez internetový portál  www.eznamka.sk

 • Ceny elektronických diaľničných známok pre motorové vodidlá do 3,5 tony:
  10-dňová / 10,- €           30-dňová / 14,- €         Ročná / 50,- €

Parkovanie v blízkosti miesta šampionátu je možné na parkoviskách:

 •  pred Nitrianskou galériou na  Župnom námestí (140 metrov od PKO – miesta súťaže)
  Platené parkovanie 0,50 € /1 hodina, 1,- € každá začatá hodina
  po – pia: 8:00 – 16:00 h
  so: 8:00 – 12:00 h
 • na ulici Jesenského, (cca 300 metrov od PKO – miesta súťaže)
  Platené parkovanie 0,20 € /1 hodina      0,50 € každá začatá hodina
  po – pia: 8:00 – 16:00 h
  so: 8:00 – 12:00 h
 • pred zimným štadiónom Nitra aréna na Jesenského 9, (cca 600 metrov od PKO – miesta súťaže)
  Bezplatné parkovanie

Lietadlom

Letisko Viedeň – Schwechat. Odporúčané letisko pre návštevu Slovenska. Na letisku si môžete prenajať auto, alebo použiť jednoduché autobusové spojenie s jedným prestupom v Bratislave na hlavnej stanici Bratislava – Mlynské Nivy. Autobusová zastávka je hneď pred príletovou halou. Nitra je od tohoto letiska  vzdialená 140 km a cesta autobusom trvá približne 2 hodiny a 30 minút.
Regio-Jet
eurobus
arrivaexpress – Slovak lines

Je možné použiť aj priame autobusové spojenie, bez prestupu, ale tento spoj premáva iba dva krát denne.
eurobus

Pri väčšom počte ludí je možné objednať individuálnu dopravu taxi.

Letisko M.R.Štefánika v Bratislave. Nitra je od Bratislavy vzdialená 80 km a cesta autobusom trvá približne 1 hodinu a 15 minút. Na letisku si môžete prenajať auto, alebo použiť autobus. Autobusové spojenie  z Letiska M.R. Štefánika do Nitry je však komplikovanejšie, ako z letiska Viedeň – Schwechat. Najskôr musíte použiť mestský autobus, linku č. 96 s prestupom na linku 50 alebo 205, alebo linku č. 61 s prestupom na linku 205, aby ste sa dostali na hlavnú autobusovú stanicu Bratislava – Mlynské Nivy. Odtiaľ už je možné použiť priame spojenie do Nitry:
Regio-Jet
eurobus
arrivaexpress
Turancar

Pri väčšom počte ludí je možné objednať individuálnu dopravu taxi.

Autobusom

Autobusová stanica je vzdialená od haly PKO 2 kilometre (25 minút chôdze ). Pri použití mestskej hromadnej dopravy „MHD“, linkou číslo 1, alebo 27 (zastávka autobusov MHD je pred železničnou stanicou), vystúpite na zastávke Fraňa Mojtu, odkiaľ  je hala PKO vzdialená  850 metrov (10 minút chôdze).  Jednorázový cestovný lístok stojí 0,70 Eur. Počas dlhšieho pobytu v Nitre, je možné  si zakúpiť 24 hodinový cestovný lístok za 2,- Eur, alebo 7 dňový cestovný lístok za 8,- Eur. Cestovné lístky sa kupujú u vodiča MHD.

Viac o MHD v Nitre  Tu.

Vlakom

Vlaková stanica je vzdialená od haly PKO 2 kilometre (25 minút chôdze ). Pri použití mestskej hromadnej dopravy „MHD“, linkou číslo 1, alebo 27 (zastávka autobusov MHD je pred železničnou stanicou), vystúpite na zastávke Fraňa Mojtu, odkiaľ  je hala PKO vzdialená  850 metrov (10 minút chôdze).  Jednorázový cestovný lístok stojí 0,70 Eur. Počas dlhšieho pobytu v Nitre, je možné  si zakúpiť 24 hodinový cestovný lístok za 2,- Eur, alebo 7 dňový cestovný lístok za 8,- Eur. Cestovné lístky sa kupujú u vodiča MHD.

Viac o MHD v Nitre Tu.

Na dopravenie sa na miesto šampionátu z autobusovej a vlakovej stanice môžete využiť služby TAXI. Jedna jazda z autobusovej stanice do PKO stojí 2,- €.

TAXI

Na dopravu do Nitry z letísk zo susedných štátov je možné využiť služby Taxi:
Roben Trans
Nadosah
City-Taxi
Odveziemta