Galéria / Príprava

Október 2016

Prípravy vrcholia.


September 2016

Brigáda na ručné opracovanie hrán na súťažných dusátkach.


Jún 2016

Prototyp a reálne prevedenie súťažnej fajky “Pipe Studio Stanislaw” na ECP Nitra 2016, Design Shape: Jan Pipes, Typ: Wankel


December 2015

Dr. Josef Stanislav, člen CIPC za Slovenskú republiku, pricestoval dňa 10. decembra na pracovné stretnutie s členmi Pipe Club Nitra, aby sa informoval o stave príprav Majstrovstiev Európy v pomalom fajčení fajky.


Október 2015

Majstrovstvá sveta v pomalom fajčení fajky družstiev, Monastier di Treviso, Italy. Okrem účasti na súťaži, kde náš zastúpca Maroš Stražanec s časom 1:42:45 sa spomedzi 308 súťažiacich umiestnil na krásnom 52. mieste, Slovensko prebralo oficiálnu štafetu pre usporiadanie budúcoročnej najvyššej celosvetovej súťaže v pomalom fajčení fajky.


September 2015

PipeClub Nitra organizuje každý rok medzinárodnú súťaž v pomalom fajčení fajky Grand Prix Slovakia. Práve v čase konania tejto súťaže nás poctil návštevou prezident CIPC pán Cornelius Crans. Okrem informovania o prípravách na usporiadanie majstrovstiev Európy 2016, obhliadky Nitry z blízka aj z vtáčej perspektívy a miesta konania súťaže, sa zúčastnil Grand Prix Slovakia 2015 ako súťažiaci.Október 2014

13. Majstrovstvá sveta v pomalom fajčení fajky v Kolíne nad Rýnom. Majstrovstiev sveta sa zúčastnilo celkom 12 členov Pipe Club Nitra, z ktorých sa najlepšie darilo Igorovi Escherovi. Ten skončil z pomedzi 338 účastníkov, s časom 1:23:45 na krásnom 26 mieste. Ešte pred súťažou, na zasadnutí CIPC vykonali členovia Pipe Club Nitra oficiálnu prezentáciu Majstrovstiev Európy v pomalom fajčení fajky v roku 2016 v Nitre.


Október 2013

Na zasadnutí CIPC v roku 2013, počas konania Svetového pohára tímov fajkových klubov v poľskej Poznani, kandidovalo Slovensko o pridelenie organizácie Majstrovstiev Európy v pomalom fajčení fajky. Kandidatúra bola úspešná a na základe výborných výsledkov z organizovania medzinárodnej súťaže Grand Prix Slovakia, bol na zabezpečenie najvýznamnejšieho európskeho šampionátu v roku 2016 poverený prezidentom Slovenskej asociácie fajkových klubov Dr. Josefom Stanislavom Pipe Club Nitra.
Súťaže sa zúčastnilo 9 členov Pipe Club Nitra, z ktorých sa najlepšie darilo Igorovi Escherovi. S časom 1:43:25 sa umiestnil na krásnom 18 mieste.